Leniwy tydzień w Toskanii część I

toskania w czerwcu

Od kiedy przeczytałam „Pod słońcem Toskanii” Frances Mayes, wiedziałam, że muszę poczuć te smaki, zobaczyć te widoki. Film z Diane Lane i ta cudowna rudera, którą remontowała…Od momentu, gdy wysiadłam z samolotu z Tajlandii w mojej głowie zaczął powstawać plan toskański. Chcieliśmy pojechać z Javą, więc w grę wchodziła tylko wyprawa autem. Nasze dziewczyny zwiedziły już z nami kawał Europy samochodem, więc wiedziliśmy, że mimo iż dalej niż zwykle, damy radę. Gaba zabiera z sobą całą torbę książek, laptopa z serialami, a Java po prostu robi to co w domu- śpi na kanapie. Trasa zabrała nam jakieś 14-15 godzin. Najgorzej jest na koniec, bo Toskania to jedna wielka plątanina zakrętów wokół górek. Ja cierpiałam tam najbardziej, reszta rodziny to twardziele.

Zdecydowaliśmy się na wynajęcie połowy domku w miejscu poleconym mi przez Marghe Miesce na totalnym zadupiu, wokół cisza, spokój, gaje oliwne i piękne widoki. I właśnie o to nam chodziło.

tuscany_landscape

Plan był prosty. Kilka dni odpocząć na miejscu- spacerować, biegać, czytać, gadać, dobrze pojeść, napić się lokalnego wina. Proste przyjemności w cudownych okolicznościach przyrody. A jak już odpoczniemy ruszamy na podbój małych miasteczek i lokalnych atrakcji. Dziś będzie mała relacja z relaksu- mam nadzieję, że widać ten bezkresny spokój.

field_in_tuscany

poppy_field_tuscany

marta_in_tuscany

IMG_8340

tuscany_view

travelling_to_tuscany_with_dog

IMG_8855

IMG_8454

IMG_8466

olive_trees_tuscany_seggiano

IMG_8462

IMG_8478

IMG_8865

tuscany_poppies

IMG_8845

poppy_field_tuscany_seggiano

IMG_8847

IMG_8850

michal_tuscany

old_olive_tree

olive_trees_seggiano

wine_relax_tuscany

socrates_the_donkey

wander_tuscany

IMG_8395

tenutalecessace

Odpowiedzi: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *