Nasz pierwszy film- pomidory

tomato_feat

Nakręciliśmy nasz pierwszy film. W końcu namówiłam Michała i zrobił takie cudo. Jestem w szoku ile czasu zajmuje zrobienie takiego 3 minutowego klipu. Oczywiście jest o pomidorach. Jeżeli szukacie więcej konkretnych porad na temat mojej uprawy to po polecam kliknąć tutaj

W tym roku wysiałam kilkanaście nowych odmian, głównie czekoladowych- mój nowy ulubieniec to Vintage Wine Tomato- ciekawy smak, pierwszy kwitł, obficie plonował, nie brała go nawet zaraza ziemniaczana. Zostaje!

W tym roku mile zaskoczyły mnie też żółte odmiany- w poprzednich latach były dość mdłe, w tym roku cudo! Nie wiem czy to mój eksperyment z mniejszym nawadnianiem w trakcie dojrzewania czy po prostu taka była pogoda- były pyszne. Moi faworyci z tego roku: Yellow Pearshaped Tomato, Pineapple i Orange Strawberry.

Ulubieńcy z lat poprzednich są w tym poście

IMG_1559

IMG_1547

Sałatka z filmu. To po prostu warstwy pociętych pomidorów i mozzarelli przekładane rukolą i bazylią. Dzięki ekologicznej uprawie smak tych z ogrodu jest po prostu z innej bajki.Wpadłam kiedyś na pomysł, by pakować Michałowi sałatki do pracy w duże słoiki z gumką. Świetnie trzymają zawartość i ładnie wyglądają.

PRZEPIS- POMIDOROWA SAŁATKA NA WYNOS

miska pociętych w plastry pomidorów
mozzarella
rukola
oliwki
liście bazylii
kwiaty szczypiorku
oliwa dobrej jakości
crema di aceto balsamico
sól Maldon

Układaj warstwami pomidory, mozzarellę, rukolę i bazylię. Posyp solą. Ułóż kolejną warstwę, dodaj oliwki. Polej całość oliwą i strużką crema di aceto balsamico.

IMG_1638

IMG_1647

IMG_1619

IMG_1558

IMG_1549

IMG_1562

IMG_1571

IMG_1574

IMG_1581

IMG_1583

IMG_1589

IMG_1644

IMG_1561

IMG_1552

Odpowiedzi: 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *