Jakie prace wykonać w ogrodzie w czerwcu

1S0A4733

Jakie prace wykonać w ogrodzie w czerwcu
Czerwiec to jeden z moich ulubionych miesięcy w roku- w ogrodzie kwitną czosnki ozdobne, wieczornik damski, kocimiętki, brunnery, łubiny i piwonie.
Oczywiście jest też sporo pracy. Jakie prace wykonać w ogrodzie w czerwcu?

1S0A4193

Trawnik
W czerwcu wykonuję kolejne nawożenie trawnika- od roku tym samym nawozem Florovit Mistrzowski Trawnik, który od pierwszego użycia stał się moim faworytem. Mikrogranule szybko się rozpuszczają, a trawnik już po 2-3 dniach ma przepiękny kolor. Najważniejsze jest dla mnie to, że podobny kolor utrzymuje się przez cały sezon, także w upalne lato i wczesną jesienią, gdy trawnik ciągle był żywo zielony i wyglądał jak wczesną wiosną- zobaczcie sami na video z jesieni

1S0A4543

1S0A4562

Wśród moich patentów na świetnie wyglądającą murawę oprócz nawożenia, regularnego koszenia i podlewania jest też przycinanie brzegów trawnika. Cały ogród niesamowicie na tym zyskuje- rabaty pięknie odcinają się od trawnika, całość ogrodu zyskuje dużo bardziej schludny wygląd. Dokładny tutorial możecie zobaczyć w tym video.

Cięcie krzewów kwitnących wiosną i żywopłotów
Początek czerwca to świetny czas na cięcie krzewów który dopiero co skończyły kwitnienie – u mnie to tawuła szara i lilak. W połowie czerwca tnę też żywopłoty z ligustra i bukszpany.

Pielenie:
Im szybciej uda nam się usunąć chwasty tym lepiej- małe dużo łatwiej “wychodzą” z ziemi, im większe rosną im bryły korzeniowe, tym więcej “pokarmu” ukradną naszym roślinom ozdobnym. Staram się co kilka dni przejść z motyczką większość rabat i usuwać chwasty póki są małe.

Usuwanie zaschniętych liści cebulowych:
W czerwcu wszystkie cebulowe mają już zaschnięte liście. Ścinamy je zaraz przy ziemi. Nie wykopuję żadnych z moich cebul, wszystkie są cały czas w ziemi.

Warzywnik:
Rozpoczynamy zbiory! Regularnie podlewam i odchwaszczam grządki wzniesione. Podwiązuje groszki , pomidory i ogórki do podpór.

Walka ze szkodnikami:
Czerwiec to czas wzmożonej walki ze ślimakami i mszycami- używam ekologicznych środków bezpiecznych dla zapylaczy i innych zwierząt. Codziennie robię poranny obchód z kawą i sprawdzam czy rośliny nie potrzebują mojej pomocy- zarówno w temacie szkodników jak i niedoborów.

Podpory:
Pamiętajcie o podwiązywaniu i palikowaniu roślin- moje patenty na nie pokładające się rośliny znajdziecie w tym video

1S0A4612-2

1S0A4651

1S0A4506

1S0A4499

1S0A4495

1S0A4179

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *