10 najlepszych seriali do obejrzenia tej zimy

tv_series_feat

Moja lista filmów na poprawę humoru okazała się hitem tego miesiąca na blogu. Dostałam mnóstwo maili i wiadomości na FB, by było tego więcej. List mam całą kupę, bo uwielbiam oglądać i wieczór bez czegoś ciekawego do obejrzenia u mnie nie przejdzie. Przygotowałam dziś listę moich ulubionych seriali. Mogłaby być dłuższa, ale obiecałam sobie, że 10 wystarczy. Od razu zaznaczam, że lubię takie z konkretnymi postaciami, kocham oglądać proces manipulacji i rozgrywek. Najbardziej ujmują mnie seriale bez słodzenia, pokazujące prawdziwe emocje. No i uwielbiam jak ktoś bosko operuje kamerą. W ostatnich latach coraz lepiej ogląda się seriale, budżety rosną, coraz więcej w nich świetnych aktorów i coraz lepsza jest ich produkcja.
Ciekawa jestem Waszych typow? Dajcie znać o swoich ulubieńcach 🙂

1. True Detective genialny mroczny serial o zbrodni. Uwielbiam Matthew McConaughey, a tu możemy zobaczyć go w topowej formie aktorskiej. Piękna mroczna obróbka. Nie byłam w stanie oglądać dwóch odcinków na raz. Zbyt mroczne 😉

truedetective

2. The Good Wife W lutym zobaczyłam pierwszy odcinek. Lubiłam Juliannę Marguiles z Ostrego Dyżuru i lubię seriale o prawnikach. Wkręciliśmy się tak całą rodziną, że zobaczyliśmy wszystkie sezony w mega szybkim tempie. Mimo szóstego sezonu nie ma mowy o nudzie. Rozwój głównej postaci Alicii, do tego cudne role drugoplanowe(Eli, Kalinda) zatrzyma Was na pewno przed ekranem.

goodwife

3.Ray Donovan Ulubiony serial Michała. O facetach z jajami. Wartka akcja, ciekawe postaci, Liev Schreiber dla pań -twardy i z problemami 😉

ray

4. Homeland. Szpiedzy, terroryści i świetna Claire Danes. Kolejne sezony miło zaskakują i nie nudzą. Gdy wydaje ci się, że akcja przysiadła, autorzy wykonują wielki buuum.

homeland

5. House of Cards. Uwielbiam Kevina Spacey a ta rola to majstersztyk. Polityka, manipulacja i zbrodnia.

house of cards

6. American Horror Story. Zaznaczam, że nie lubię horrorów. Ale uwielbiam dbałość o szczegóły i piękny ruch kamery. Tu znajdziecie klasyczne „zagrania” kamery z wszelkich horrorów, przerysowane często aż do bólu. Każdy sezon to inna historia z tymi samymi aktorami. Genialna Jessica Lange.

ahorrors

7. Fargo zły facet dociera do małego miasteczka, gdzie zaczynają się dziać złe rzeczy. Świetne aktorstwo i świetnie pokazana historia.
fargo

8. Suits. Kolejny serial prawniczy. Ja oglądam dla Donny i Harvey’a i ich tekstów.

suits

9. Masters of sex historia pionierów nauki o zachowaniach seksualnych ludzi. Świetnie zagrane postaci, plus boski klimat lat 50tych. Dzięki Paula za polecenie!
masters of sex

10. Game of Thrones to ogląda chyba każdy. Pięknie nakręcone, super widoki, tabun ciekawych postaci i co chwila wykańczany jest jeden z głównych bohaterów.

game of thrones

Odpowiedzi: 18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *