Film na lato- 11 propozycji

IMG_6229

Marta, poleć jakiś film na lato! Dostaję sporo próśb o kolejne polecenia filmów i seriali. Poprzednie edycje TU i TU okazały się hitowymi wpisami, więc chyba chcecie też o tym czytać. W ostatnich miesiącach obejrzałam sporo niezłych filmów, więc dzielę się 🙂 Może polecicie też coś nowego dla mnie- nie muszą być nowości. Piszcie w komentarzach!

1. WHIPLASH: historia o młodym bębniarzu, który zrobi naprawdę wiele by osiągnąć sukces. Na swojej drodze spotyka psychopatycznego nauczyciela, który ma specyficzne metody nauczania i motywowania. Jest o ambicjach, manipulacji, sile ludzkiego charakteru- cudowny film, cudowna muzyka, polecam gorąco!
whiplash

2. BIRDMAN: Michael Keaton i Edward Norton są fenomenalni. Do filmu polecam podejść z kieliszkiem wina i otwartym umysłem. Długie ujęcia bez przerw są genialne, ujęcia kosmiczne- to była gratka dla oka. Uwielbiam takie filmy łamiące zasady 🙂
birdman

3. BOYHOOD. załóżmy, że masz fatalny dzień, stres, jazdy. Film, który poprawi ci nastrój to właśnie Boyhood. Kręcony przez wiele lat pozwala nam zobaczyć zmianę w aktorach, łagodnie prowadzi nas przez dzieciństwo i nastoletni wiek bohatera. Cudowny film na ukojenie nerwów- przynajmniej dla mnie.
boyhood

4. GONE GIRL. po prostu świetny thriller 🙂
gone girlSale 2015 728x90-_PL_-_Soldes_-_Affiliation_-_Bannieres_ Image Banner 728 x 90

5.THE GRAND BUDAPEST HOTEL- mam jobla na punkcie symetrii i pięknych kadrów- ten film to orgazm w locie dla takich ludzi jak ja. Kadry są jak od linijeczki, przerysowane, dopracowane-ooo matko jak cudowne 🙂 Totalna wariacja w plocie- świetny na weekend!
grand budapest hotel

6.THE IMITATION GAME – matematyk Alan Turing próbuje pokonać kod Enigmy.
imitation game

7. THE THEORY OF EVERYTHING – Stephen Hawking i jego życie- świetna rola główna!
the theory of everything

8.WILD aż się nie chce wierzyć, że to zdarzyło się na prawdę i babka sama przeszła taki kawał. Świetna rola Reese Witherspoon, zupełnie inna od poprzednich.
wild

9. NIGHTCRAWLER- okropny, okropny, ale jednocześnie świetny! W tym filmie nie ma dobrego charakteru, jest mrocznie, ludzie są obrzydliwi. Świetnie nakręcone, choć zdecydowanie nie na poprawę humoru 😉
nightcrawler

10. KINGSMAN mam słabość do Colina, jak i do tego typu kręcenia filmów. Najlepszy film szpiegowski z nutą komedii jak dla mnie 🙂
kingsman

11. MAGIC IN THE MOONLIGHT- nie jest to może majstersztyk Allena, ale jest tam Colin i Emma!Ogląda się przyjemnie, na lato będzie super!
magic in the moonlight


Odpowiedzi: 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *