DIY : dekoracje świąteczne – donice i girlanda na ganku

dekoracje świąteczne

DIY: Dekoracje świąteczne – dekoruję donice na ganku. Idzie grudzień, więc powoli zaczynam dekorować dom i ogród w klimacie świątecznym. Zawsze zaczynam od wejścia do domu- używam tu sporo materiału z ogrodu, dokupuję jedynie na Broniszach świeży eukaliptus i Ilex czyli ostrokrzew. Wiem jak lubicie te wpisy z serii dekoracje świąteczne zrób to sam 🙂 Dziś wersja – dekoracje świąteczne na zewnątrz.

Dekoracje świąteczne na zewnątrz – jak dekoruję donice na ganku?

Z ogrodu ścianam kilkanaście gałązek derenia oraz sporo gałązek jałowca i sosny himalajskiej. Użyjcie takich roślin jakie macie i którym ucięcie paru gałązek nie zaszkodzi wizualnie. Pamiętajcie o tym ,że rośliny wydzielają sporo żywicy- szczególnie sosna. Warto ścinać je w rękawiczkach. Pobrudzone dłonie warto przetrzeć wacikiem namoczonym w olejku- dużo łatwiej schodzi 😉

Do gałązek z ogrodu wetkniętych w ziemię w donicy dodaję gałązki eukaliptusa i ostrokrzewu – w sklepach często znajdzecie go pod nazwą ilex. W tym roku dodałam także gałązki z rajskimi jabłuszkami.

dekoracje-swiateczne

Dekoracje świąteczne – girlanda jodłowa wokół drzwi- w video opowiadam jak montuję girlandę nad drzwiami. Kolejny rok używam tych samych lampek- dwa sznury, które można połączyć, po 200 lampek choinkowych kulek w kolorze ciepłym białym – są już z nami czwarty sezon. Girlandy oplatam wokół lampkami przed zawieszeniem. Końcówki sznurów wykorzystuję do dekoracji małych świerków, które widzicie w mniejszych donicach. Dzięki temu, że lampki są połączone ze sobą potrzebuję tyko jednego kontaktu. Moje girlandy to dwie sztuki po 3 m- kupiłam na Broniszach w boxie A01. Jeżeli nie mieszkacie w okolicach Warszawy- żywe girlandy można zamówić na allegro- znalazłam dla was np taką aukcję. Girlandę do mocowań przymocowuję drucikiem florystycznym , w podlinkowanym sklepie znajdziecie także wszystko do samodzielnego wykonania wianków i dekoracji świątecznych.

Wianek na drzwiach jest z Kwiaty i Miut Kwiaciarnia- można zamówić online – znajdziecie tam także przepiękne dekoracje świąteczne : tradycyjne bombki i piękne świece.
Tak jak wspominam wam w video- wianek zamontowaliśmy na uchwycie od kamerki go pro do kasków :))))

Pozostałe elementy na ganku:
Wycieraczka z kotami
donice małe i lampiony led są z Lidla, ale niestety nie są już dostępne
Lampiony ze świecami- mają swoje lata- nie pamiętam skąd są duże, małe na pewno z Ikea
Krasnal kupiony dawno temu w DUKA, podobne znajdziecie na allegro

dekoracje swiateczne domu
dekoracje swiateczne domu-2
dekoracje swiateczne domu-6 dekoracje swiateczne domu-5 dekoracje swiateczne domu-4 dekoracje swiateczne domu-3
dekoracje-swiateczne-1

Zobacz jak wygląda mój dom zimą i jak w kilka chwil można uzyskać magiczny klimat świąt. Jak podobają się wam takie ogrodowe ozdoby świąteczne zrobione samemu?

Muzyka w video pochodzi z Epidemic sound . Gorąco polecam to miejsce jeżeli wykorzystujecie muzykę w video.

Koniecznie dajcie znać jeżeli obserwujecie mnie na:

Instagramie: ogrodowo-wnętrzarskim i tym na którym wrzucam przepisy
Pinterest
Facebooku

Jedna odpowiedź

  • Cudna ta Twoja dekoracja. Ciągle oglądam. Chciałabym się zainspirować ale nie mam domu tylko mieszkanie.
    W każdym razie na pewno rozwinęłaś moją wyobraźnię.
    Dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *