Moja kuchnia marzeń. Organizacja w kuchni.

organizacja-kuchni

Moja kuchnia marzeń. Organizacja w kuchni.

Kilka lat temu zrobiliśmy remont kuchni. Zanim do niego doszło, przez kilka miesięcy spisywałam sobie uwagi na temat funkcjonalności mojej kuchni, układu szafek, szerokości i głębokości szuflad. Co mogłabym zmienić i jak przyspieszyć codzienne kuchenne czynności, co zrobić, by w pracowało mi się szybciej i przyjemniej, a sprzatanie było jak najłatwiejsze.

Lista była długa 😉 W poniższym video pokazuję wam jak kuchnia wygląda, jaka wg mnie organizacja szafek kuchennych najlepiej mi się sprawdza i pokazuje moje pomysły na przechowywanie w kuchni.

Organizacja szuflad w kuchni

W mojej kuchni postawiłam głównie na szuflady. Dużo wygodniej mi się z nich korzysta i dzięki dobrej organizacji produkty są dużo lepiej dostępne. Mam dwa typy szuflad- z rynienką zamiast rączek i na tip ony- przyciskając szufladę powodujemy, że sama się otwiera. Te z tip onami polecam jednak montować w miejscach w których nie pracujecie przy blacie- łatwo je otworzyć udem.

Jak wygląda moja organizacja przechowywania w kuchni?

Lubię przechowywać produkty sypkie w szklanych słojach- od razu po zakupach przesypuję je do pojemników. Nie ma ryzyka, że jeśli zalęgną nam się jakieś mole spożywcze, rozejdą nam się po wszystkich produktach zbożowych.

Postawiłam na:
szklane pojemniki z Ikea z serii 365+

oraz pojemniki VARIERA , GRUNDVATTNET

Przechowywanie przypraw:

Tych akurat u mnie nie brakuje, mam je w czterech miejscach: w video możecie zobaczyć dokładnie jak to wygląda. Przyprawy z torebek przesypuję od razu po zakupach do szklanych pojemników na przyprawy. Dzięki temu, że przechowuję je w szczelnych opakowaniach z dala od światła, dłużej pozostaną świeże i nie będą wietrzeć.
Produkty jakich używam:

Obrotowy stojak na przyprawy przy płycie
Pojemniki na przyprawy do szuflady

Pojemniki na przyprawy Ikea: RAJTAN i ÖRTFYLLD


Pojemniki na przyprawy na magnes

kuchnia wnęrza-12

Półki w kuchni

Półki nad zlewem są podświetlane. Inspiracją była knajpa w Lizbonie- podpatrzyłam tam podobne rozwiązanie i jestem z niego bardzo zadowolona. Światło ciekawie podkreśla zawartość szklanych pojemników na półkach. Jest to zarówno dekoracja kuchni, jak i kolejne miejsce do przechowywania produktów sypkich takich jak makarony, płatki, kasze czy ryż.

kuchnia wnęrza-11

Elektrycznie zamykane szafki.

W kuchni wykorzystaliśmy podnośniki Aventhos HF z Servo Drive z firmy Blum , za pomocą przycisku szafki otwierają i zamykają w mgnieniu oka. Na codzień duża liczna szafek i szuflad wygląda jak ściana kuchni. Udało mi się tam pomieścić naprawdę sporo sprzętów i naczyń. Na video pokazuję wam dokładnie jak działają i co udało mi się pomieścić w szafkach. To jedno z rozwiązań z jakich jestem najbardziej zadowolona w kuchni.

kuchnia wnęrza-6

kuchnia wnęrza

kuchnia wnęrza-9

kuchnia wnęrza-8

kuchnia wnęrza-7

kuchnia wnęrza-2

kuchnia wnęrza-3

kuchnia wnęrza-4

kuchnia wnęrza-5

Odpowiedzi: 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *