Polowanie na duchy- przyjęcie urodzinowe

feat_ghost

Gaba skończyła w sobotę 12 lat. Wydaje mi się jakby to było wczoraj, gdy pierwszy raz trzymałam ją w swoich ramionach, a tu nagle mam u boku piękną młodą kobietę, która chce polować na duchy 😉 Gaba jest fanką serialu „Supernatural” i w tym klimacie odbyła się jej impreza urodzinowa. Udało nam się znów z pogodą i całe przyjęcie odbyło się w ogrodzie- jedzenie podałyśmy w altanie, niedaleko była stacja szkolenia agentów polujących na duchy, w ogrodzie były ukryte „kości” duchów, które należało posolić i spalić, a całość zakończyła się pieczeniem pianek nad ogniskiem, śpiewami i filmem „Duch” z Patrickiem Swayze i Demi Moore.

ghost table party 1

Banner Boo zrobiłyśmy z Gabą z białego i czarnego kartonu, grubego mazaka i czarnej włóczki.

ghost garden party

Gaba narysowała i wycięła duszki, które nakleiliśmy w skrzynach. Ognisko otoczone jest siedziskami ze starych skrzyń po jabłkach.

ghost table party 2

Straszna twarz wylatująca z lustra/obrazu zrobiona jest ze starej ramki, kartonowej maski i gazy. Wszystko sklejone klejem i pomalowane farbą kredową wymieszaną z skrobią kukurydziną(dla sztywności).

ghost party banner black and white

ghost meringues

Duszki bezy- upieczone z 6 białek i 400 g cukru pudru, wyciśnięte na blachę wyłożoną papierem do pieczenia tylką w rozmiarze 1 cm. Pieczone 1.5 h w 110 stopniach. Gaba namalowała oczy cieniutkim pędzelkiem jadalną czarną farbą.

ghost table party 3

Butelki duszki są wykonane ze starych szklanych butelek po coli, taśmy washi, gazy i plastikowych oczu kupionych w sklepie dla hobbystów.

ghost bottles

scary face out of mirror decoration diy

Duszkowe cake popsy zrobiłam z najprostszego ciasta czekoladowego, pokruszonego, gdy ostygło, dodałam do niego kilka łyżek kremu maślano/cukrowego i uformowałam kulki. Część maczałam po nabiciu na patyczek w sosie czekoladowym(czekolada plus olej rzepakowy), a część dostała duszkowe ubranka z lukru plastycznego(szklanką wycinałam koła i formowałam na kształt duszków, oczy namalowałam jadalną farbą)
ghost cake pops

ghost meringues ghost bottles

winchester road sign ghost house sign

bonfire ghost party

backstage ghost party preparations

Michał zbudował nam cel do strzałów z łuku, my z Gaba pomalowałyśmy tarczę. Moje dziecko posiada niezłą zbrojownię, co wycieczka czy wyjazd przyjeżdza z nowymi zdobyczami 😉 Okazuje się, że wszystkie koleżanki wkręciły się w zabawę w szkolenie na prawdziwego łowcę duchów.

diy archery target

diy archery target ghost party

Każdy z Gości dostał własną plakietkę agenta FBI z własnym zdjęciem(klimat z Supernatural)

party fbi ids

birthday bonfire

ghost garden decorations

warriors

Tort był bardzo prosty: dwie warstwy biszkopta, przełożone kremem(budyń z żółtek,cukru, wanilli, mleka i mąki(bardzo gęsty) połączony z kremem maślanym(masło utarte z cukrem pudrem). Na to świeże maliny i całość przykryta rozwałkowanym lukrem plastycznym z namalowanym duchem(farba jadalna).

ghost birthday cake

IMG_3142-2

Gaba rozdaje własnoręcznie napisane instrukcje jak postępować w trakcie polowania na duchy. Kości zostały znalezione, posolone, spalone. Dziewczyny potem piekły pianki, a na koniec obejrzały Ducha. Impreza była mega udana, goście cudowni, Gaba zadowolona. Sto lat baby!!
IMG_3147

IMG_3151

Odpowiedzi: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *