Gili Trawangan – Indonezja- część II

gili2feat

Tak jak obiecałam w poście Wyspy Gili – Indonezja – część 1 dziś trochę zebranych linków, z miejscami jakie gorąco polecamy, jeśli wybieracie się na Gili Trawangan.

Jak dotrzeć na wyspy Gili:

Jak dotrzeć na Gili Trawangan? My wybraliśmy opcję dużą łodzią motorową Blue Water Express przekonani ocenami na trip advisor. Nie mogę doczepić się do niczego- świetny kontakt emailowy, płatność paypalem, odbierają cię samochodem z hotelu, dowożą na miejsce skąd wypływa łódź, podróż trwa w zależności od miejsca startu 1.5 do 2.5 godziny. Spowrotem także z łodzi odebrał nas kolejny kierowca i dowiózł do kolejnego hotelu. Niestety, gdy pogoda jest zła łodzie nie pływają. Wtedy trzeba lecieć samolotem i przeprawiać się od strony Lombok mniejszą łodzią.

Transport na Gili Trawangan i na innych wyspach Gili:

Na wyspie: dwa razy skorzystaliśmy z wozu z koniem- by przewieźć walizki. Na codzień poruszaliśmy się rowerami lub pieszo(na wyspie jest zakaz ruchu motorowego). Wypożyczenie trzech rowerów na cztery dni kosztowało nas jakieś 30-50 zł.

Gdzie zjeść na Gili Trawangan?

Gili nie jest żadną mekką dla prawdziwego foodie 😉 ale bez problemu dostaniecie tu świeżego młodego kokosa, pyszne owoce, ryby i owoce morza. Na szczęście jest też świetna kawa, dla maniaków zrobią Wam też smoothie z młodym jęczmieniem czy inne z niego shoty, więc nieco hipsterki można doświadczyć 🙂 Są też na czasie z tematem bezglutenowym i bezmlecznym 😉
by doświadczyć powyższych polecam najbardziej Kayu Cafe

Wilson’s Bar nasz hotel miał całkiem niezły bar- chicken sate polecam bez mrugnięcia okiem

Paradise Sunset Bar odwiedzić należy w trakcie zachodu słońca- nasze huśtawkowe zdjęcia pochodzą stamtąd właśnie. Bardzo fajny finger food, oczywiście cena z tytułu miejscówki wyższa niż gdzie indziej 😉

Atrakcje inne: 5 h wyprawa- snorkeling, pływanie z żółwiami i wizyta na Meno. Byliśmy na łodzi tylko my i dwóch panów- jeden z nami pływał i pokazywał gdzie warto, drugi ogarniał łódź. Firma nazywała się I love GT. Polecamy bardzo, najlepszy dzień naszych wakacji.

IMG_6208

IMG_6219

IMG_5954

IMG_6160

IMG_5995

IMG_6188

IMG_6201

IMG_6007

IMG_6221

IMG_6041

I na koniec nasz hotel Wilson’s Retreat. Cudowne miejsce, ciche, niewielkie, z dyskretną obsługą. Nie jest „hotelem” tylko zbiorem prywatnych bungalowów. Zdjęcia na koniec postu! Muszę tylko napisać, że to chyba najfajniejsze miejsce w jakim mieszkaliśmy podczas naszych podróży- pełna prywatność, własny basen, piękne pokoje i łazienki.

IMG_6194

IMG_6282

IMG_6197

IMG_6273

IMG_6267

IMG_6276

IMG_6279

IMG_6229

IMG_6231

IMG_6237

IMG_6242

Odpowiedzi: 2

  • witam,

    To miejsce jest naprawde przepiekne. Mam nietypowe pytanie sama sie wybieram w te okolice dokladnie na Gili Ari w Maju. Troche czytalam o wezach mam pytanie czy mozna je tam spotkac ? Bo troche sie obawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *