Spacer po ogrodzie- kwitną róże i clematisy

feat

Dziś zabieram Was na spacer po ogrodzie! Kwitną róże, clematisy i ogromne ilości bylin. Spacer nagraliśmy na koniec czerwca. Dzień po tym jak odwiedziła nas Maja w ogrodzie.

spacer po ogrodzie kwitną clematisy i roze

Spacer po ogrodzie angielskim w Polsce

Kilka lat temu wpadłam na szalony pomysł, by mój ogród zamienić w ogród angielski. Wykopałam sporo roślin(tawuł, berberysów i jałowców, które sadziłam na początku, gdy zakładałam ogród)- oddałam je innym ogrodnikom. W ich miejsce wsadziłam mnóstwo roślin typowych dla ogrodów angielskich- róż, powojników, ostróżek.

Czy się udało- zobaczcie film i dajcie mi znać 🙂

Oczywiście dodałam też kilka zdjęć rabat, o których opowiadam na youtubie. Na pierwszym zdjęciu rabata na froncie domu- symetryczna z fontanną pośrodku- kwitną na niej róże Gertrude Jekyll, ostróżeczki jednoroczne, róże Ballerina oraz Hortensje Annabelle.

Na samym froncie zdjęcia- róże Garden of roses. Wspaniała niska odmiana róży w kolorze różowo-morelowym.

spacer po ogrodzie roza garden of roses roza gertrude jekyll w ogrodzie roza gertrude jekyll

Spacer po ogrodzie 

Rabata koło placyku- otoczona kilkudzisięcioma różami- sporo tam angielek i róż niemieckich. Tu przepiękna róża angielska- Geoff Hamilton- mam trzy sztuki- uwielbiam ułożenie jej płatków i delikatny zapach.

angielska roza geoff hamilton

Szerszy widok na placyk i ściankę- zapach w czerwcu i lipcu jest niesamowity! Róże otaczają byliny- ostróżki, kocimiętki, łubiny oraz floksy i jeżówki.

placyk w ogrodzie roza geoff hamilton

Aby mieć jeszcze więcej kwiatów- postawiłam na pnącza- zajmują mało miejsca w poziomie, a dają mnóstwo kwiatów ponad rabatami. O powojnikach, czyli clematisach powstał osobny film. Zdradzam w nim wszystkie swoje sekrety w temacie dobrze dobranych odmian powojników, nawożenia i cięcia.

clematis w ogrodzie lawka angielska w ogrodzie spacer po ogrodzie kwitna roze

W tym roku wymieniliśmy leżaki z Ikea, które stały na placyku na angielską ławkę z teaku. Na początku miały tam stać nowe leżaki, ale te wylądowały finalnie na nowym tarasie koło jacuzzi i dużo więcej z nich tam korzystamy.

Przed ławką róża Queen of Sweden- cudowna! W firmie spacer po ogrodzie opowiadam wam też o obwódce z lawendy- dlaczego lawenda woli kawałek rabaty przy żwirku bardziej? Prawdopodobnie lepiej tam drenuje się ziemia.

ławka w ogrodzie

Przenosimy się bliżej altany- tu jedna z moich ulubionych rabat- róże i powojniki są idealnymi partnerami- tu powojnik Comtesse de Bouchaud i róża Uetersens Rosenprincessin.

roze pnace i clematisy w ogrodzie roze pnace w ogrodzie

 

Mam nadzieję, że spacer po ogrodzie wam się podobał! Uwielbiam ten czas, gdy kwitną róże i clematisy.

Odpowiedzi: 3

  • Ma pani przepiękny ogród i filmy, które pani nagrywa są świetne. Trzymam kciuki aby było ich więcej, ponieważ miło się na nie patrzy a przezde wszystkim można się wiele dowiedziec 🙂

  • Bardzo się cieszę że trafiłam na Pani bloga. Ogród jest piękny. Widać tam ogrom pracy, umiejętności artystyczne i miłość . Z przyjemnością będę tu zaglądać. Mój ogród jest nieduży ale najwięcej w nim róż. ☺ Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *