Wymarzony domek do zabawy w ogrodzie

IMG_0270

Domek do zabawy w ogrodzie- w wersji DIY czyli zrób to sam

Patrzycie właśnie na moje dziecięce marzenie- prostego w formie domku z ławeczką, miękkimi poduchami, gdzie mogłabym się zaszyć marzyć, rozmyślać i czytać. Gdy wybudowaliśmy nasz dom wspomnienie wróciło i rozpoczęłam poszukiwania domku do zabaw dla Gaby.
Dość szybko zderzyłam się z rzeczywistością- w marketach były okropne domki, nijak mające się z moją wizją, ich jakość była marna, a cena z kosmosu. I tak rozpoczęła się nasza przygoda z ideą „zrób to sam” czyli DIY. Okazało się, że dzieło rąk Michała było dużo bardziej stabline od tych chyboczących się marketowych konstrukcji, a kształty zaprojektowaliśmy tak, by wpasowały się w moją wizję i kształt ogrodu. Domek do zabaw w białym kolorze miał ukryty bonus- nie znoszą go robale i pająki.

Domek do zabaw w naszym ogrodzie ma już pięć lat i poza estetycznym podmalowywaniem go co roku białą farbą, nic z nim nie robimy, a on wygląda nadal super i trzyma się rewelacyjnie, a kolejne wartswy farby nadają mu super vintage’owy wygląd.

IMG_0307

IMG_0317

IMG_0287

IMG_0319

IMG_0280

IMG_0322

IMG_0290

IMG_0292

Odpowiedzi: 5

 • O rany, na ciepłe wieczory to musi być idealne miejsce do posiedzenia. Aż zaczynam się zastanawiać czy nie zrobić takiego czegoś u siebie, może nawet zrobić w centrum jakiś materac, żeby można było sobie poleżeć z książką.
  Bardzo fajny pomysł, ile mniej więcej kosztowało?
  Pozdrawiam

  • Radomaru wydaje mi się, że wyszło nam poniżej 500 zł, ale mieliśmy narzędzia, więc tego nie liczę. Było to kilka lat temu.

 • To jest marzenie chyba każdego dziecka, dziewczynek w wersji zbliżonej do Twojej, a chłopców w wersji na drzewie;) Ja miałam taki plastikowy i tam też odbywały się super zabawy ale Twój zainspirował mnie do stworzenia takiego miejsca dla mojej córki;)

 • wlasnie tego szukalam. mam dwoch rycerzy w domu w wieku 6 i 7 i marzy nam sie takie miejsce w ogrodzie.
  mam pytanie, co jest na dachu? widze naklejane dachowki a co pod spodem?
  pozdrawiam

  • Na dachu mamy gont bitumiczny- sprawuje się świetnie kolejny rok. W zależności od funduszy można poszaleć lub nie z typem wykończenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *